XXVI. Ószőlői Matematika Verseny

Iskolánk matematika munkaközössége ebben a tanévben is megrendezi hagyományos versenyét „XXVI. Ószőlői Matematika Verseny” címen.

Időpont: 2018. november 30. péntek 1400  óra.

Nevezési lap innen is letölthető.

Helyszín: Papp Bertalan Ószőlői Általános Iskola (5430 Tiszaföldvár, Ószőlő Fő út 3.)

Résztvevők köre: 3 – 8. osztályos tanulók.

A verseny időtartama: 3 – 4. osztályosoknak 60 perc, 5 – 8. osztályosoknak 120 perc.

Nevezési díj: tanulónként 1000 Ft, melyet a hagyományoknak megfelelően a helyszínen kérünk befizetni. Kizárólag készpénzes fizetést tudunk elfogadni.

Nevezési határidő: 2018. november 19. hétfő

A nevezés módja:  oszoloiversenyek@gmail.com címre küldött excel formátumú nevezési lappal (honlapunkról letölthető, vagy az adott e-mail-címen kérhető). Egy iskola egy összesített nevezési lappal nevezzen!

Díjazás: Évfolyamonként 1-3. helyezett értékes könyvjutalomban, 1-6. helyezett oklevélben részesül.

A szükséges eszközöket minden tanuló hozza magával az alábbiak szerint:

• a 3 – 4. évfolyam írhat ceruzával, használhat színes ceruzát (vagy ahogyan az iskolában szokták)
  • az 5 – 8. évfolyamon toll, mértan felszerelés (körző, vonalzó) szükséges
  • zsebszámológép egyáltalán nem használható!

Versenyünk abban az értelemben is hagyományos, hogy a feladatok megoldását részletesen le kell írni, a klasszikus feladatmegoldás lépései szerint, ahol szükséges megfelelő indoklással.

Esetleges kérdéseiket az oszoloiversenyek@gmail.com e-mail címre küldhetik.

Szeretettel várjuk a versenyezni kívánó gyermekeket tanáraikkal együtt!